З історії створення

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України. 

16 жовтня 2015 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та Секретар РНБО Олександр Турчинов взяли участь у церемонії завершення курсу підготовки інструкторів КОРД, проведеного за сприяння Посольства США в Україні.

Вперше про створення поліцейського спецназу заявив міністр Арсен Аваков у липні 2015 року в контексті проведення глобальної реформи вітчизняного правоохоронного відомства. «На базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створюємо єдиний підрозділ спеціального призначення «КОРД». 

За його словами, спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням. 

Цього ж року Кабінет Міністрів України схвалює рішення МВС щодо створення та забезпечення діяльності нового підрозділу особливого призначення.


 

"Ще з часів Радянського Союзу в міліції були сформовані різні спецпідрозділи, але не існувало єдиної тактики і стратегії в підготовці бійців. Кожен начальник показував своє кунг-фу, використовуючи отриманий раніше досвід. Приходили туди дослужувати з ПДВ, спецназу ГРУ. Серед командирів були і військові, які пройшли Афганістан. Так і наповнювалося кадрами", - пригадує генерал Руденко.


РУДЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ
ГЕНЕРАЛ ПОЛІЦІЇ ТРЕТЬОГО РАНГУ

Сьогодні спецназ поліції, за його словами, це елітний підрозділ, з високим рівнем професійної підготовки, жорсткими критеріями відбору та єдиними стандартами. 

"По суті, ми готуємо штурмові загони, які працюють в умовах міста, забезпечуючи затримання небезпечних правопорушників…", – додає заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко.


 

4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати. 

Створення і розвиток КОРДу відбувається відповідно до Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року. 

«КОРД» має нову організаційну структуру і діє на основі новітніх практик і єдиних підходів до відбору, перевірки і спеціальної підготовки його працівників.

Під керівництвом досвідчених інструкторів створюється універсальна школа поліцейського спецназу, де бійців навчають єдиній тактиці дій, стилю ведення вогню, прийомам рукопашного бою тощо. 

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.